Příběh rodiny z Bandolu

Toto butikové biodynamické vinařství spravuje Guilhem Tournier, dnes zároveň s vinařstvím Domaine Roche Redonne svých rodičů, pod hlavičkou DOMAINES TOURNIER.

Vinice Roche Redonne se rozprostírají na východ od domény a mají v průměru 30 let stáří, naopak Guilhemovy vinice jsou směrem na západ a v průměru jsou staré 65 let. Ačkoliv jsou tedy vína obou domén vinifikovány stejným způsobem, jsou naprosto odlišné. My si už vybrali.

Nachází se v La Cadière d’Azur, malé typické provensálské vesnici s výhledem na Středozemní moře a na středověkou vesnici Le Castellet. Henri a Geneviève Tournierovi, oba pocházející z vinohradnických rodin, spolu v roce 1989 (do tohoto roku pouze prodávali své hrozny do cave cooperative) vybudovali Domaine de la Roche Redonne s touhou vrátit se ke kořenům svých předků. Začali dělat vlastní víno a pracovat s ohledem na terroir, který obhospodařují v udržitelném zemědělském přístupu na půdě obdělávané v organickém a biodynamickém režimu. Jejich syn Guilhem je následoval a v roce 2004 vytvořil svůj vlastní projekt “Château Guilhem Tournier”.

„Po 15 generací byla udržována láska, vášeň, respekt a tvrdá práce, což jsou základní principy naší rodiny.“

images1

Mezi pevninou a mořem

12 hektarů rodinné půdy, rozložených do několika geografických expozic, spolu s typickými odrůdami hroznů a hlavní odrůdou Mourvèdre – králem naší apelace, to vše dodává vínům jejich sílu a všechny jejich chutě a vůně potřebné pro vznik skvělých vín Bandolu, jedné z nejstarších apelací Francie (1941). Charakterních vín z výjimečného terroir, která souznívají se středomořskou i světovou kuchyní.

Bílá vína jsou suchá, živá, minerální a aromatická. Růžová jsou gastronomická, ovocná, s dlouhou dochutí. Červená jsou pýchou vinaře, nabízejí pikantní tóny a aromata tmavého ovoce a garrigue koření. Pocházejí ze starých keřů, zrají 18 měsíců v dubových sudech a jejich minimální potenciál archivace je 10 let, hlavně díky Mourvèdre. Všechna naleznete na stolech skvělých hvězdných kuchařů!

Fotogalerie z Château Guilhem Tournier

OCHUTNEJTE SKVĚLÉ VÍNO JIŽNÍHO CHARAKTERU

Víno z Château Guilhem Tournier

TRADICE TRVAJÍCÍ VÍCE NEŽ 2 600 LET

VINAŘSTVÍ S HISTORIÍ A PŘÍBĚHEM