logo

Domaine de La Chrétienne

Doména de La Chrétienne (ve francouzštině „Křesťan“) patří k těm mladším, zato však perspektivním vinařstvím v Bandolu. U jejího zrodu stál Monsieur Thierry Simon, kdy se 1. září 1999, po několika letech strávených v Burgundsku, rozhodl založit vlastní doménu, se šetrným přístupem k přírodě, tak krásné a typické pro Bandol. Na svých 20 hektarech vinic v obcích Saint Cyr sur mer, La Cadière a Le Castellet aplikuje své životní motto: „Živá půda i réva a sklizeň krásných zralých hroznů.“ Proto využívá přístupu regenerativního zemědělství, k dodání živin do jílovo-vápencové půdy používá pouze hnůj z ovcí, prasat a kuřat. Veškerá práce ve vinici i ve sklepě probíhá převážně ručně, bez použití jakýchkoliv chemických aditiv. Výsledkem jsou nádherná, čistá vína v barvě bílé (12 % produkce), růžové (48 %) a červené (40 %).

Co se odrůd týče, krom typického Mourvèdru si Thierry zakládá na velmi starých keřích odrůdy Carignan, které dávají jeho růžovým a červeným vínům rázný a osobitý projev.

V současnosti se ve vinařství čím dál tím více angažuje i syn Thomas Simon a jeho kamarád Renan Lamour, kdy oba sdílí Thierryho vášeň pro přírodu, víno a místo, kde žijí.

Sklep a vinifikace

V La Chrétienne nepoužívají žádný mlýnek!

 

Bílá a růžová vína se vyrábějí přímým lisováním celých hroznů,
drcených na 15 %.
Kvašení probíhá při řízené teplotě. Žádné jablečno-mléčné kvašení.
Vína se při stáčení filtrují.

 

Červená vína se vyrábějí z celých hroznů, které se neodstopkují,
drtí se na 15 % a dlouho se macerují.
Nejsou čířena ani filtrována.
Zrají v půlkulatých nebo zkrácených kuželovitých kádích po dobu 18 měsíců.

Fotogalerie z Domaine de La Chrétienne

OCHUTNEJTE SKVĚLÉ VÍNO JIŽNÍHO CHARAKTERU

Víno z Domaine de La Chrétienne

TRADICE TRVAJÍCÍ VÍCE NEŽ 2 600 LET

VINAŘSTVÍ S HISTORIÍ A PŘÍBĚHEM