Terroir a jeho vína

S rozlohou 19 hektarů se všechny pozemky vinice nacházejí hlavně na úpatí vesnice La Cadière d'Azur, na severních svazích kopce.
Vinice Gros ´Noré obklopují nejen vinařství na výstižně pojmenované Chemin de l’Argile (hlinitá silnice) v La Cadière d´Azur, doména také vlastní nejvýše položené vinice v apelaci, polohované na sever. Jsou to právě tyto mnohem vyšší a chladnější lokality s vápenitým podložím, které přispívají k vynikající svěžesti a vitalitě jejich vín.

V apelaci Bandol je vinná réva ometána Mistralem. Ten přináší svým sprejem relativní vlhkost na listoví a zároveň vysušuje půdu. Hrozny zde tak těží ze svého výjimečného zdravotního stavu.

Blízkost moře dává vínům mírnou slanost a živost. Některé pozemky mají dokonce výhled na Středozemní moře se zálivem La Ciotat a je skutečným potěšením zde, s tímto výhledem, pracovat.

Zde je Mourvèdre králem a utváří specifičnost bandolských vín.

Po mnoho let se zde nepoužívají žádní zabijáci plevele ani chemikálie (insekticidy).

Naší filozofií je pracovat tak, jak to dělali naši předchůdci, naslouchat přírodě, aby s námi mluvila a vysvětlila nám, co réva potřebuje.

Sklizeň se provádí zcela ručně, každý hrozen se kontroluje, aby se zjistila zralost bobulí.

Věnuji velkou pozornost svým vinicím tím, že je od jara několikrát ročně orám, což přináší do vín velkou svěžest a jemnost a přispívá k jejich rovnováze.

Gros-Noré
Obrázek1

Rodina náročných vinařů

z panství Gros ‘Noré
Alain Pascal:
“Od útlého věku jsem snil o tom, že budu farmářem.
Buďte co nejblíže přírodě a užijte si tuto svobodu.
Přesvědčen, že když jednou vyrostu, budu mít možná příležitost udělat si víno.”

Ve 20 letech jsem odešel na vojenskou službu.
Tehdy můj soused svěřil svou farmu mému otci Honoré Pascalovi.
Řekl: “Jednoho dne, až budeš moct, si to ode mě koupíš.”

A o 10 let později jsem to dokázal.

Byla to vášeň pro staré kameny, která mi dala touhu postavit sklep, s pomocí mého bratra Guye a mého bratrance Christiana v letech 1994/1995.

Rozhodl jsem se tomu říkat Gros ‘Noré, jako poctu mému otci.

O několik let později, jak farma rostla, jsem postavil novou budovu, která mi umožňuje přijímat své zákazníky a přimět je ochutnat moje vína v této přijímací místnosti.

A od té doby vznikl i nový stárnoucí sklep, integrovaný do celé nemovitosti.

Domaine du Gros ‘Noré vytvořil Alain Pascal v roce 1997. Nachází se v Cadière d’Azur, této malé typické provensálské vesnici, několik kilometrů od moře s výhledem na Le Castellet.

Aby Alain vzdal hold svému otci, kterému přezdívali „Gros ‘Noré“, tomu, kdo ho naučil vášni pro vinici a dobře odvedenou práci, nazval svoje panství Gros ‘Noré.

Jeho víno se skládá převážně z odrůdy Mourvèdre, která mu propůjčuje všechny jeho vůně koření a černého ovoce. Ve vinici věnuje zvláštní pozornost každému hroznu, zná každý keř a rád tam chodí se svými psy.

A protože se zde podnebí liší rok od roku, odhaluje každý jeho ročník svoji specifickou chuť a rovnováhu, díky čemuž si získala jeho vína tu nejlepší pověst.

Panství Gros ‘Noré vás přivítá v krásné místnosti, kterou sám navrhnul i postavil Alain Pascal spolu se svým bratrancem. Ocitnete se tak v kouzelném prostředí obklopeném vinicemi, ne nepodobném toskánské krajině.

Fotogalerie z Gros 'Noré

OCHUTNEJTE SKVĚLÉ VÍNO JIŽNÍHO CHARAKTERU

Víno z Gros 'Noré

TRADICE TRVAJÍCÍ VÍCE NEŽ 2 600 LET

VINAŘSTVÍ S HISTORIÍ A PŘÍBĚHEM