Vinařství, díky kterému přijdete apelaci Bandol na kloub

...a konečně pochopíte, proč jsou francouzská vína ceněna nejen v České republice

Proč je Bunan jedním z vinařství, která pro Vás dovážíme?

(pravý důvod a příběh naší návštěvy)

Když jsme se svého času vydali do Bandolu, abychom pro Vás vybrali vinařství do našeho portfolia, nadchlo nás celkové prostředí, které je typické pro tuto apelaci. Moře, kopce a čistá příroda spolu s lahodným vínem, ve kterém se odráží všechny tyto aspekty, nás přesvědčily právě svou unikátností a jedinečností.

U vinařství Domaines Bunan to bylo i o dalších faktorech. S majitelem vinařství, panem Laurentem Bunanem, který je i šéfem nezávislých vinařů v Jižní Francii, jsme se znali již delší dobu, a proto i výběr tohoto vinařství pro nás měl osobní přesah. Protože nechceme být jen obyčejný e-shop s vínem, kterých je na trhu tisíce, každé vinařství, které je součástí portfolia Bandol.cz musí být něčím speciálním a splňovat zásady ohledně ekologického zemědělství, které v případě Domaines Bunan hraje velkou roli.

Navíc tato vína jsou známá a uznávaná po celém světě, a to i přesto, že se nejedná o komerční víno, a je vyráběno jen v omezeném objemu. Také nás baví odlišnost dvou domén, které kralují vinařství Bunan, ve kterých se odráží rozlišnost terroir.

Zapuštění kořenů
v terroiru

Příběh začíná u našich prarodičů, vinařů Félixe a Lucie. Ti předali vášeň pro víno svým dětem Paulovi a Pierrovi a dnes my, Françoise, Claire, Laurent a Philippe, pracujeme společně, spojujeme své dovednosti a zároveň respektujeme rodinnou tradici. Naše krédo: vytvářet emoce a sdílet naši lásku k zemi.
V roce 1954 se Paul Bunan se sídlem v Oranu poprvé dozvěděl o Bandolu z věstníku, ve kterém se psalo o Marlonu Brandovi a jeho milostném příběhu s mladou herečkou, dcerou místního rybáře. Ponechal si fotografii amerického herce a o mnoho let později, v roce 1961, položili bratři Bunanové základy Domaines Bunan v La Cadière d’Azur a vytvořili terroir Moulin des Costes, který je srdcem regionu Bandol a jeho prestižního označení. V roce 1969 koupil Pierre Bunan Château la Rouvière v Le Castellet, malém terroiru orientovaném na jih, jehož stará réva Mourvèdre má krásný výhled na moře. V roce 1978 pak oba bratři zrekonstruovali vinici Bélouvé, dříve vlastněnou církví, aby vytvořili víno z apelace Côte de Provence. Společně tyto tři odlišné terroiry (Moulin des Costes, Château la Rouvière a Bélouvé) tvoří entitu: Domaines Bunan.

Společně dnes spravujeme rodinné panství a rosteme v souladu s tradicemi, abychom mohli předávat dědictví s hlubokými kořeny. I proto křtíme každý z našich dubových sudů na počest člena rodiny, aby toto dědictví přežilo.

rodina
rodina2

Rodina náročných vinařů

z panství Domaines Bunan
Paul &Pierre, tito muži révy, slunce a moře, zakladatelé Domaines Bunan, předali pochodeň svým dětem, ale při procházce vinicemi stále překypují vášní.

Françoise, vzdělaná v oblasti výtvarného umění, překypující kreativitou, má touhu míchat různé světy: uměleckou tvorbu, umění života a umění vyrábět víno.

Laurent vinifikoval své první víno ve věku 6 let. Vystudoval enologii a jako první se připojil k rodinnému podniku. Třicet let cestuje po světě, aby propagoval Bandol. Rozvíjí export do mnoha zemí a pracuje pro budoucnost domén.

Claire, s magisterským titulem v oboru marketingu vína v kapse, následovala otcovy kroky a převzala řízení prodeje. Vymýšlí nové způsoby propagace vín a navazuje úzké vazby s profesionály.

Philippe, zemědělský inženýr u kormidla vinařství, vytváří vína, která odrážejí terroir i rodinné hodnoty.

Odhalte i Vy, proč jsou vína z Bandolu tak jedinečná a jiná.

Fotogalerie z Domaines Bunan

TRADICE TRVAJÍCÍ VÍCE NEŽ 2 600 LET

OBJEVTE I DALŠÍ DOMAINES APELACE BANDOL