Zapuštění kořenů
v terroiru

Příběh začíná u našich prarodičů, vinařů Félixe a Lucie. Ti předali vášeň pro víno svým dětem Paulovi a Pierrovi a dnes my, Françoise, Claire, Laurent a Philippe, pracujeme společně, spojujeme své dovednosti a zároveň respektujeme rodinnou tradici. Naše krédo: vytvářet emoce a sdílet naši lásku k zemi.
V roce 1954 se Paul Bunan se sídlem v Oranu poprvé dozvěděl o Bandolu z věstníku, ve kterém se psalo o Marlonu Brandovi a jeho milostném příběhu s mladou herečkou, dcerou místního rybáře. Ponechal si fotografii amerického herce a o mnoho let později, v roce 1961, položili bratři Bunanové základy Domaines Bunan v La Cadière d’Azur a vytvořili terroir Moulin des Costes, který je srdcem regionu Bandol a jeho prestižního označení. V roce 1969 koupil Pierre Bunan Château la Rouvière v Le Castellet, malém terroiru orientovaném na jih, jehož stará réva Mourvèdre má krásný výhled na moře. V roce 1978 pak oba bratři zrekonstruovali vinici Bélouvé, dříve vlastněnou církví, aby vytvořili víno z apelace Côte de Provence. Společně tyto tři odlišné terroiry (Moulin des Costes, Château la Rouvière a Bélouvé) tvoří entitu: Domaines Bunan.

Společně dnes spravujeme rodinné panství a rosteme v souladu s tradicemi, abychom mohli předávat dědictví s hlubokými kořeny. I proto křtíme každý z našich dubových sudů na počest člena rodiny, aby toto dědictví přežilo.

rodina
rodina2

Rodina náročných vinařů

z panství Domaines Bunan
Paul &Pierre, tito muži révy, slunce a moře, zakladatelé Domaines Bunan, předali pochodeň svým dětem, ale při procházce vinicemi stále překypují vášní.

Françoise, vzdělaná v oblasti výtvarného umění, překypující kreativitou, má touhu míchat různé světy: uměleckou tvorbu, umění života a umění vyrábět víno.

Laurent vinifikoval své první víno ve věku 6 let. Vystudoval enologii a jako první se připojil k rodinnému podniku. Třicet let cestuje po světě, aby propagoval Bandol. Rozvíjí export do mnoha zemí a pracuje pro budoucnost domén.

Claire, s magisterským titulem v oboru marketingu vína v kapse, následovala otcovy kroky a převzala řízení prodeje. Vymýšlí nové způsoby propagace vín a navazuje úzké vazby s profesionály.

Philippe, zemědělský inženýr u kormidla vinařství, vytváří vína, která odrážejí terroir i rodinné hodnoty.

Fotogalerie z Domaines Bunan

OCHUTNEJTE SKVĚLÉ VÍNO JIŽNÍHO CHARAKTERU

Víno z Domaines Bunan

TRADICE TRVAJÍCÍ VÍCE NEŽ 2 600 LET

VINAŘSTVÍ S HISTORIÍ A PŘÍBĚHEM