Historie
výjimečného terroiru

``ROVAYROLA`` = Rouvraie = plocha osázená duby v okrese CADIERE d'AZUR v roce 1405 se stala ``VAYROLE``, jak je citováno MAGLOIRE GIRAUD a ``VEYROLLES``, dle BOSC. Pravopis se možná změnil, ale země zůstává stejná. Potomci těchto houževnatých stromů jsou to, co nyní tvoří rozsáhlou hranici severu nemovitosti.
Jedna z nejstarších domén Bandolu. Její počátky sahají až do první poloviny 17. století. Patřila pánovi jménem MELCHION LAFRAN. Od roku 1641 je zapsána na jeho dědice a byla označena jako: pozemek, venkovský dům, vinice, olivový háj a lískový háj a je uvedena jako místo souboje mezi panem Noblesem (jehož jméno bylo použito pro okres La Noblesse) a Grand Vallatem. Po rozdělení v roce 1662 se odhadovalo, že má hodnotu 120 guldenů a v roce 1663 byla přidělena André a Louys LAFRANOVÝM. Od té doby byla několikrát scelena a znovu rozdělena a nakonec se někdy v 19. století dostala do rukou současné rodiny majitelů.
JOUVE-FEREC	Domaine Lafran-Veyrolles	2115 Route de l'argile	83740	LA CADIERE D'AZUR
JOUVE-FEREC	Domaine Lafran-Veyrolles	2115 Route de l'argile	83740	LA CADIERE D'AZUR

Vinohradnický umělec

Jejich pradědeček Romain VENTRE ji v roce 1917 přenechal své vnučce CLEMENT. Ta byla nesmírně připoutána k tomuto místu a od roku 1929 se do něj zamiloval i její manžel Louis FEREC, který byl malířem VÝTVARNÉHO UMĚNÍ, aktivním rezidentním členem Akademie VAR a sotva někdo, o kterém by se předpokládalo, že je předurčen k vinařství. Nejprve jej namaloval a pak jej i vlastnil a proměnil ve skutečné mistrovské dílo. Už nebyl “básníkem a farmářem”. Byl “malířem a pěstitelem vína”. Věnoval velké úsilí jeho přestavbě, jeho rozšíření a renovaci během volného času, který mu zbýval vedle jeho primární práce. A tak se doména LAFRAN-VEYROLLES stala jednou z prvních v BANDOLU. Velikost je skromná, ale je tu tolik lásky. . . Tolik, že manželé CLEMENT-FEREC předali svou lásku k vinici a jejímu vínu své dceři a dnes, poté, co odvedli svoji práci, tato dcera a její manžel, rodina FEREC-JOUVE, provozují panství.

Fotogalerie z Lafran-Veyrolles

OCHUTNEJTE SKVĚLÉ VÍNO JIŽNÍHO CHARAKTERU

Domaine Lafran-Veyrolles

TRADICE TRVAJÍCÍ VÍCE NEŽ 2 600 LET

VINAŘSTVÍ S HISTORIÍ A PŘÍBĚHEM