Archiv akcí, Degustace

WINE PRAGUE 2022

MASTERCLASSES
V úterý 10.5. se představí Domaines Bunan a ve středu 11.5. Château Guilhem Tournier.
Vždy od 15:30 hodin ve Velkém degustačním sále.
Vážení milovníci vína,

Konečně se po dvou covidových letech bude konat již 6. ročník tohoto největšího veletrhu vín u nás!

Naše společnost, na stánku B20, hala 2, pod taktovkou BANDOL.CZ, představí návštěvníkům během obou výstavních dnů své portfolio a těšit se mohou i na účast dvou špičkových vinařů. Vína Domaines Bunan bude osobně prezentovat monsieur Laurent Bunan a svá vína nám odprezentuje též monsieur Guilhem Tournier ze Château Guilhem Tournier.

V rámci veletrhu se s každým z výše zmiňovaných vinařů zároveň uskuteční hodinový MasterClass, a to vždy od 15:30 hodin ve Velkém degustačním sále. V úterý 10.5. se představí Domaines Bunan a ve středu 11.5. Château Guilhem Tournier.

Na všechny objednávky, uskutečněné v rámci návštěvy stánku BANDOL.CZ, bude hostům navíc poskytnuta sleva 10 %.

Domaines Bunan

V roce 1954 se Paul Bunan se sídlem v Oranu poprvé dozvěděl o Bandolu z věstníku, ve kterém se psalo o Marlonu Brandovi a jeho milostném příběhu s mladou herečkou, dcerou místního rybáře. Ponechal si fotografii amerického herce a o mnoho let později, v roce 1961, položili bratři Bunanové základy Domaines Bunan v La Cadière d’Azur a vytvořili terroir Moulin des Costes, který je srdcem regionu Bandol a jeho prestižního označení.

více o Domaines Bunan

Château Guilhem Tournier

Vinice Roche Redonne se rozprostírají na východ od domény a mají v průměru 30 let stáří, naopak Guilhemovy vinice jsou směrem na západ a v průměru jsou staré 65 let. Ačkoliv jsou tedy vína obou domén vinifikovány stejným způsobem, jsou naprosto odlišné. My si už vybrali.

více o Guilhem Tournier

Podívejte se na naše předchozí události

Chcete vidět jak probíhají akce Bandol? Prohlédněte si video z akce, která se konala 9. dubna s názvem CHÂTEAU VANNIÈRES · TERASA U ZLATÉ STUDNĚ. ✨ Při této příležitosti měli hosté jedinečnou možnost ochutnat prvotřídní menu šéfkuchaře Pavla Sapíka, doprovázené dokonalými víny z CHÂTEAU VANNIÈRES. Pojdťe si s námi zavzpomínat na tento unikátní večer.
Poslední akce za měsíc únor s názvem DEGUSTACE S VINAŘEM DOMAINE DE TERREBRUNE, proběhla 27. února v prostorách Korunního Vinografu. Pro hosty byla připravena selekce francouzských vín Domaine de Terrebrune, kterou osobně představil vinař a majitel této domény, pan Jean d`Artuys. Prohlédněte si krátké video z této události a zavzpomínejte s námi na tento unikátní zážitek.

Prohlédněte si, jak probíhala akce 26. února s názvem DOMAINE DE TERREBRUNE · CODA RESTAURANT, pod záštitou Bandol.cz. Hosté při této události měli možnost vychutnat si prvotřídní menu šéfkuchaře Jana Kaplana, doprovázené dokonalými víny z francouzského vinařství Domaine de Terrebrune, společně s vinařem domény panem Jean d`Artuysem. Prohlédněte si krátké video z této události a připomeňte si s námi tento výjimečný zážitek.

Další akce s názvem DEGUSTACE S VINAŘEM DOMAINE LAFRAN-VEYROLLES, pod záštitou Bandol.cz, proběhla na svatého Valentýna, dne 14. 2. 2022 v prostorách pražského Vinografu Korunní. Účastníci měli jedinečnou možnost ochutnat dokonalá francouzská vína z oblasti Bandol od vinařství Domaine Lafran-Veyrolles, společně s vinařem domény panem Jean-Marie Castellem. Prohlédněte si krátké video z této události a připomeňte si s námi tento výjimečný zážitek.

Dne 13. 2. 2022 proběhla další akce pod hlavičkou Bandol.cz, která se konala v prostorách pražské restaurace La Finestra. Hosté měli při této příležitosti možnost ochutnat jedinečná vína z francouzského vinařství Domaine Lafran-Veyrolles. K těmto vínům bylo speciálně navrženo menu od šéfkuchaře Patrika Fréhara. Zavzpomínejte s námi na tento jedinečný večer krátkým videem.

Březnové tipy Vineval: Bandol rouge Březnové tipy Petra Lipového směřují k malé, ale významné oblasti Provensálska, Bandolu. Víno tu pěstovali už v době, kdy Bordeaux byla ještě bažina. Parádní vína primárně z odrůdy Mourvédre oslňují i dnes. Vynikající kvalita a v porovnání s již zmíněným Bordeaux nebo Burgundskem super poměr zábavy a ceny. Ochutnejte tři odlišné styly červeného Bandolu od top vinařů.

Dne 16.1.2022 probíhala pod hlavičkou Bandol.cz historicky první unikátní akce, kde účastníci měli možnost ochutnat skvělé francouzské víno z oblasti Bandol vinařství Château Vannières. Akce proběhla v pražské restauraci POT-AU-FEU. Připomeňte si tento jedinečný zážitek krátkým videem a několika fotografiemi v naší galerii.